Shopping cart
£0.00

Cage Warriors South East #24 – RESULTS

Cage Warriors Academy South East #24 - RESULTS: From Saturday 19th October 2019 event in Colchester, Essex.

FULL RESULTS

(Winners in GREEN)

FIGHT 29
Leigh Mitchell V Rico Biggs
135lbs, Pro, Submission (Guillotine Choke), Round 2, 1:31, Referee - Sam Amidi

FIGHT 28
George Tanasa V Jimmy Fell
145lbs TITLE, Am, Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28), Round 3, 3:00, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 27
Nik Bagley V Jack Eglin
135lbs TITLE, Am, Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28), Round 3, 3:00, Referee - Dan Movahedi

FIGHT 26
Mark Harris V Conan Barbaru
170lbs TITLE, Am, TKO, Round 2, 1:01, Referee - Harry Selby

FIGHT 25
Giulia Solito V Chloe Cooke
115lbs TITLE, Am, Submission (Arm Bar), Round 2, 1:52, Referee - Sam Amidi

FIGHT 24
Adam Spalding V Kamil Uchman
145lbs , Am, Submission (Triangle Choke), Round 3, 2:26, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 23
CJ Buchanan V Kamil Ciolaszynski
155lbs , Am, Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27), Round 3, 3:00, Referee - Harry Selby

FIGHT 22
Charlie Falco V Grzegorz Pawlaczek
125lbs, Am, Split Decision (29-28, 29-28, 28-29), Round 3, 3:00, Referee - Sam Amidi

FIGHT 21
William Timmis V Jack Clarke
135lbs, Am, TKO, Round 1, 1:59, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 20
Khalil Sghair V Steve Riformato
205lbs , Am, TKO, Round 1, 0:25, Referee - Dan Movahedi

FIGHT 19
Hannah Ingram V Erika Vorobjova
135lbs , Am, TKO, Round 2, 2:59, Referee - Harry Selby

FIGHT 18
Tommy Gibbs V Krzysztof Pawlaczek
125lbs, Am, Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28), Round 3, 3:00, Referee - Sam Amidi

FIGHT 17
Noah Landes V Axel Tchapnda
170lbs, Am, TKO, Round 2, 2:46, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 16
Yuki Angdembe V Will Drewitt
145lbs , Am, Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28), Round 3, 3:00, Referee - Dan Movahedi

FIGHT 15
Sydney M'roivili V Sufyaan Ashique
130lbs, Am, TKO, Round 1, 1:46, Referee - Harry Selby

FIGHT 14
Declan Deloughery V Adil Cherfi
115lbs, Am, Split Decision (29-28, 29-28, 28-29), Round 3, 3:00, Referee - Sam Amidi

FIGHT 13
Bezan Mahmudi V Shanelle Dyer
125lbs , Am, TKO, Round 3, 2:51, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 12
Imran Altamirov V Jon Vetle
135lbs TITLE, Am, Submission (RNC), Round 3, 1:25, Referee - Harry Selby

FIGHT 11
Ivana Siric V Stephanie Paige Evans
135lbs TITLE, Am, Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27), Round 3, 3:00, Referee - Sam Amidi

FIGHT 10
Matthieu Moya V Kim Bravie
155lbs TITLE, Am, Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27), Round 3, 3:00, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 9
Yousaf Saeed V Arni Gudnason
185lbs, Am, TKO, Round 2, 2:41, Referee - Dan Movahedi

FIGHT 8
Samy Saci V Jesper Nevland
135lbs , Am, Unanimous Decision (30-27, 30-27, 30-27), Round 3, 3:00, Referee - Harry Selby

FIGHT 7
Jamie McBride V Harda Karim
155lbs, Am, TKO, Round 1, 2:12, Referee - Sam Amidi

FIGHT 6
Noah Mitaev V Mathias Rieucros
185lbs , Am, Referee Stoppage (Shoulder Injury), Round 1, 1:21, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 5
Arlind Berisha V Markus Hay
205lbs , Am, TKO, Round 1 , 2:01, Referee - Dan Movahedi

FIGHT 4
Rune Robertsen V Samuel Akesse
185lbs , Am, TKO, Round 3 , 2:31, Referee - Harry Selby

FIGHT 3
Mosa Halam V Amir Ellithy
155lbs, Am, Submission (inverted Triangle), Round 3, 2:31, Referee - Sam Amidi

FIGHT 2
Gaute N. Tovsrud V Ohm Suravat Mikkelsen
145lbs, Am, Submission (Guillotine Choke), Round 2, 1:04, Referee - Rich Mitchell

FIGHT 1
Sullivan Kerner V Gulzar Singh
145lbs, Am, Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28), Round 3, 3:00, Referee - Dan Movahedi

TAPOLOGY RESULTS >> www.tapology.com

Cage Warriors Academy SE
Previous reading
Cage Warriors South East #24 – RESULTS
Next reading
Cage Warriors Academy South East 24 – Fightcard