Shopping cart
£0.00

Cage Warriors Academy South East 25 – Fightcard

Please Share

OFFICIAL FIGHTCARD

Saturday 7th March 2020

WATCH LIVE IN THE UK ON FACEBOOK - From 4pm

www.facebook.com/CWASouthEast


Leigh Mitchell (BKK Fighters) V Marco De Gaetani (Centurian Club Manduria)
135lbs Professional MMA

Jack Eglin (Dragonslair) V Laerte Picherri (Centurian Club Manduria)
135lbs Professional MMA


4-MAN TOURNAMENT - Final


Muhidin Abubakar (ESKF) V Kayne Isaac (Granite Gym
125lbs Amateur MMA

Perry Snooks (BKK Fighters) V Matt Oki (MMA Clinic Romford)
170lbs Amateur MMA

Til Gjini (New Wave Academy) V Axel Tchapnda (Hybrid Factor/MNCL)
155lbs Amateur MMA

Tommy Gibbs (Elite TC) V William Timmis (Primal)
135lbs Amateur MMA

Rhi Rhi Hudson (MMA Clinic Romford) V Nicola Knight (Spartans MMA)
105lbs Amateur MMA

Yousaf Saeed (BKK Fighters) V Mathieu Rakotondrazanany (Hybrid Factor/MNCL)
170lbs Amateur MMA

Sufyaan Ashique (MMA Unit Coventry) V Krzysztof Pawlaczek (Dragonslair)
125lbs Amateur MMA

Ben Hartshorn (Elite TC) V CJ Buchanan (TSG Combat)
155lbs Amateur MMA

Ubaydullah Omar (MMA Unit Coventry) V Shoriful Islam (MMA Clinic)
135lbs Amateur MMA

Bogdan Stanciulescu (Fight Sport UK) V Alex Boone (Bushido Academie)
155lbs Amateur MMA

Esteban Gid (Bushido Academie) V Alaa Cheaaibi (MMA Clinic)
125lbs Amateur MMA

Markas Gailius (Peterborough MMA) V Michael Skogmann (Sarpsborg Chi)
170lbs Amateur MMA

David Javed (GB Top Team) V Grzegorz Pawlaczek (Dragonslair)
125lbs Amateur MMA

Kamil Ciolaszynski (Peterborough MMA) V Daniel Trggvason (Halden Combat Academy)
145lbs Amateur MMA

Lee Anthony (Elite TC) V Mosa Haslam (Fighters Lab Oslo)
155lbs Amateur MMA

Daniele Scagliusi (Centurian Club Manduria) V James Vandergheynst (Lamiro Fight Club)
170lbs Amateur MMA


4-MAN TOURNAMENT - Semi Final 2

Yuki Angdembe (GB Top Team) V Kamil Uchman (Silverbacks MMA)
145lbs Amateur MMA

4-MAN TOURNAMENT - Semi Final 1

George Tanasa (BKK Fighters) V Phuong Tran (Fighters Lab Oslo)
145lbs Amateur MMA


WATCH LIVE IN THE UK ON FACEBOOK - From 4pm

www.facebook.com/CWASouthEast


WATCH LIVE IN NORWAY - From 4pm - 7pm

www.direktesport.no/event


Ivana Siric (Valhall Gym) V Shanelle Dyer (Team Underground)
125lbs Amateur MMA

Joshua King (Peterborough MMA) V Arni Gudnason (Hønefoss Fight Gym)
185lbs Amateur MMA

Arlind Berisha (Sarpsborg Chi) V Rune Robertsen (Sportslig Hilsen)
205lbs Amateur MMA

Jimmy Quinn (MMA Clinic Romford) V Jesper Nevland (Frontline Muay Thai)
145lbs Amateur MMA

Dylan Nichols (Fight Sport UK) V Stian Gade-Larsen (Kimura Gym)
170lbs Amateur MMA

Vadimas Gaizutis (GB Top Team) V Fabian Ufs (Frontline Muay Thai)
125lbs Amateur MMA

Daniel Lane-Matthews (Fight Sport UK) V Jan Richard (Sportslig Hilsen)
170lbs Amateur MMA

Zakariya Karasad (GB Top Team) V Harda Karim (Frontline Muay Thai)
145lbs Amateur MMA

Kyle Everitt (MMA Clinic Romford) V Ohm Mikkelsen (Kimura Gym)
145lbs Amateur MMA

Noah Mitaev (Fighters Lab Oslo) V Simeon Powell (Premier MMA)
185lbs Amateur MMA

John Parthaugen (Hønefoss Fight Gym) V Noah Mannion (New Wave Academy)
145lbs Amateur MMA

Abubakr Rajput (Bluewave MMA) V Patrick Bright (Halden Combat Academy)
155lbs Amateur MMA

Christian Stava (Karnøy MMA) V Jonas Grace (New Wave Academy)
170lbs Amateur MMA

Baptiste Goumain (MK Legion) V Joakim Dahlin (Fighters Lab Oslo)
155lbs Amateur MMA

Thomasz Majerczuk (Fight Sport UK) V Markus-André Hovde (Frontline Academy)
170lbs Amateur MMA

Marvin Stom (Bushido Academie) V Max D'ronin (Fighters Lab Oslo)
170lbs Amateur MMA

*Card Subject to Change
Cage Warriors Academy SE
Previous reading
Cage Warriors Academy South East 25 – Fightcard
Next reading
Cage Warriors South East #24 – RESULTS